Gorące serca dla Hospicjum św.Anny

dodane przez dnia gru.16, 2013, w kategorii AKTUALNOŚCI

ZS2-1W zimowy dzień, 13 grudnia, na ul.Chopina, w Zespole Szkół nr 2, było bardzo gorąco. To za sprawą koncertu zorganizowanego przez artystycznie uzdolnioną młodzież. Przedsięwzięcie zrodziło się z potrzeby pomocy dzieciom osieroconym, których rodzice ostatnie dni spędzili w hospicjum.
ZS2-2
Świąteczny czas sprzyja otwartości serc i ofiarności, dlatego do akcji przyłączyli się wszyscy uczniowie szkoły. Koncert kolęd w wykonaniu solistów i chóru wprowadził wszystkich w nastrój zbliżających się świąt, na które wszyscy z niecierpliwością czekamy.
ZS2-3
Szczególnym gościem spotkania był koordynator wolontariatu hospicyjnego- pan Michał Filipowicz. Przedstawił prezentację na temat działania hospicjum i jego wielowymiarowości. Wystąpienie miało także charakter zaproszenia do współpracy i podzielenia się swoim czasem z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy. Koncert powstał z potrzeby i inicjatywy młodzieży, która dzieląc się swoim talentem, włączyła się w dzieło pomocy ludziom chorym i potrzebującym. Wykonanie każdej z kolęd poprzedzała krótka historia jej powstania, czasem sięgająca XVII wieku. Na scenie wystąpili: Aleksandra Ludwiczuk, Milena Majewska, Patrycja Machoń, Sylwia Hunek, Anita Szaniawska, Aleksandra Piwko, Izabela Wasak, Paweł Krasucki. Wszystkim towarzyszył zespół w składzie: Michał Kożuch, Jakub Wronowski, Damian Żebrowski, Piotr Ciotucha i Patryk Powałka. Koncert poprowadzili Sylwia Lipska i Jakub Wereszczyński. Całością przedsięwzięcia opiekowały się p. Małgorzata Kapica i p. Beata Cieślak.
ZS2-4Koncert pokazał, że dawanie prezentów przynosi dużo większą satysfakcję niż otrzymywanie. Zatem już dziś życzymy wszystkim radosnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodziny i przyjaciół.

Beata Cieślak

Źródło tekstu: www.zs2.lubartow.pl