Korzyści

„W natłoku codzienności nie zastanawiamy się,
nad takimi pojęciami jak godność, miłość, pomoc.
Jesteśmy zagonieni za dobrami materialnymi,
przyjemnościami. Cały czas gdzieś gonimy, szukamy czegoś.
Za mało czasu poświęcamy przemyśleniom, analizie
własnego postępowania. Nie dostrzegamy osób
otaczających nas w około, potrzebujących pomocy, kontaktu z nami.
Wystarczy jeden gest, jedna chwila, dotknięcie dłoni,
aby uszczęśliwić drugą osobę.”

Pomagając Hospicjum pomagasz ulżyć w cierpieniu chorym terminalnie.

Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny w Lubartowie jest stowarzyszeniem, które postawiło sobie za główny cel opiekę nad nieuleczalnie chorymi w różnym przedziale wiekowym i znajdującymi się w terminalnych stanach choroby nowotworowej. Hospicjum sprawuje opiekę paliatywną, czuwa nad nimi do ostatniej chwili, okazując im wsparcie zarówno medyczne jak i duchowe. Dba również o stan ich najbliższych, którzy przechodzą bardzo trudne chwile (ekstremalne stany emocjonalne), począwszy od okresu trwania podopiecznego w chorobie, stan terminalny, jego śmierć i żałobę.

Pomagając nam pomagasz Ludziom, którzy skazani są na wielkie cierpienie. Bez wsparcia ludzi dobrej woli nie moglibyśmy zapewnić im godnych warunków życia w chorobie i umieraniu. Nasze Hospicjum działa nieodpłatnie, dzięki czemu każdy podopieczny może liczyć na naszą pomoc. Jednak leki i sprzęt medyczny są dobrami bardzo drogimi i wymagają dużych nakładów finansowych. Pomoc otrzymywana z funduszy zdrowia nie jest wystarczająca.
Jednak pieniądze to nie wszystko. Niekiedy bardzo ważna jest zwykła ludzka życzliwość, chęć pomocy, poświęcenia swoich umiejętności, energii i czasu.

Pomagając naszemu Hospicjum przyczyniasz się do zwiększenia świadomości społecznej na temat niepełnosprawności i nieuleczalnych chorób. Sprawiasz, że więcej osób rezygnuje z biernej postawy wobec cudzego cierpienia i decyduje się pójść Twoim śladem. Dzięki Tobie wiele chorych, często osamotnionych osób może poczuć, że ma przyjaciół.