dodane przez dnia paź.23, 2013, w kategorii AKTUALNOŚCI

ZAPRASZAMY na Koncert pt. CZŁOWIECZY LOS – Anny German najpiękniejsze piosenki…
plakat-koncertu-2013
Cierpienie i ból dzieci, które straciły rodzica, bądź rodzeństwo, bywa pomijane lub przemilczane – często po prostu nie wiemy, jak im pomóc. Lubartowskie Hospicjum św. Anny przystąpiło do X jubileuszowej kampanii społecznej organizowanej przez Fundację Hospicyjną – „Hospicjum to też Życie”, prowadzonej w całej Polsce pod hasłem „Pomóż ukoić ból”. Kampania poświęcona jest żałobie, którą przeżywają dzieci i młodzież. Nasze Hospicjum od roku 2009 pomaga dzieciom, których jeden z rodziców zmarł w naszej placówce hospicyjnej. Dzięki m.in. Fundacji Hospicyjnej z Gdańska oraz sponsorów organizowane są m.in. wyjazdy, stypendia naukowe, przygotowane są wyprawki szkolne, paczki świąteczne, itp.
Z okazji ww. kampanii oraz w ramach podziękowania wszystkim, którzy wspierają lubartowskie dzieło hospicyjne – Parafia pw. św. Anny w Lubartowie oraz Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny – dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta w Lubartowie – serdecznie zapraszają na V koncert hospicyjny pt.
„CZŁOWIECZY LOS – Anny German najpiękniejsze piosenki”, który odbędzie się w niedzielę – 27 października 2013 r. o godz. 16°° w Bazylice św. Anny w Lubartowie.

Z repertuarem Anny German wystąpią:
Soliści:
Vladyslava Vdovychenko (Владислава Вдовиченкo) – wszechstronna wokalistka, poetka, solistka Odesskiej Opery Narodowej i Filharmonii. Dzięki niebywałemu podobieństwu wokalnemu do jednej z ikon muzyki polskiej i rosyjskiej – Anny German, stworzyła niezapomniany cykl koncertów upamiętniających jej twórczość, który cieszy się ogromną popularnością za wschodnią granicą. Dzięki popularności Pani Vdovychenko producenci serialu pt. „Anna German” emitowanego w TVP 1 zdecydowali się na współpracę z ukraińską piosenkarką – prosząc aby użyczyła do filmu swojego głosu (aktorce Joannie Moro).

Justyna Reczeniedi – sopranistka, skrzypaczka, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej i innych scen polskich, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyki. W swoim dorobku artystycznym posiada kilka albumów i teledysków, autorka książki m.in. „Bogna Sokorska. Życie i kariera Słowika Warszawy – wspomnienie”. W 2013 r. wystąpiła w Polsce z Królewską Orkiestrą Symfoniczną oraz m.in. polskimi śpiewakami operowymi i odesską wokalistką – Vladyslava Vdovychenko z cyklem koncertów z repertuaru Anny German pt. „Być może gdzie indziej”.

Zespół:
Artur Grudziński – instrumenty klawiszowe
Andrzej Stępień – gitara
Wojciech Ruciński – bas
Andrzej Kubacki – perkusja

Koncert poprzedzi Msza Św. o godz. 15°° z okazji IV Pielgrzymki Służby Zdrowia do Bazyliki św. Anny. Serdecznie wszystkich zapraszamy, dziękując Urzędowi Miasta Lubartów oraz sponsorom za finansowe wsparcie koncertu.