POLA NADZIEI 2012 – podsumowanie akcji

dodane przez dnia maj.04, 2012, w kategorii AKTUALNOŚCI

W niedzielę 22 kwietnia z inicjatywy wolontariatu hospicyjnego już po raz trzeci w Lubartowie przeprowadzona została ogólnopolska akcja POLA NADZIEI 2012, której towarzyszyło hasło „Hospicjum to też życie”. Od wczesnych godzin rannych ponad 150 wolontariuszy z różnych grup wiekowych i środowisk rozdawało żonkilowe kwiaty w zamian za datek na rzecz Hospicjum św. Anny.

Zarówno wolontariusze w żółtych koszulkach, którzy kwestowali na ulicach miasta, jak również darczyńcy – po raz kolejny pokazali, że w Lubartowie są ludzie wrażliwi na potrzeby osób chorych, których życie dobiegają końca – w zaciszu hospicyjnego pokoju. Zarówno żywe żonkile jak również te wykonane na zajęciach plastycznych przez dzieci i młodzież, jako międzynarodowy symbol nadziei przypomniały nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. W tym roku do akcji włączyły się niemal wszystkie placówki oświatowe z Lubartowa, a także ze Skrobowa i Nowodworu.

Do akcji włączyli się uczniowie szkół i przedszkoli wraz z opiekunami i dyrektorami, tj.:
– Szkoła Podstawowa Nr 1,
– Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Piotra Firleja,
– Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Pawła II,
– Gimnazjum Nr 1 im. KEN,
– Gimnazjum Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza,
– Zespół Szkół Nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki,
– II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja,
– Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej,
– Szkoła Podstawowa w Skrobowie,
– Gimnazjum w Skrobowie,
– Szkoła Podstawowa w Nowodworze,
– Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie,
– Przedszkole Miejskie Nr 4 w Lubartowie.

Razem z wolontariuszami kwestowali m. in. Burmistrz Miasta Lubartowa – Pan Janusz Bodziacki, v-ce Burmistrz – Pan Radosław Szumiec z córką Karoliną, Pan Marek Polichańczuk z żoną Agatą i synem Szymonem, urzędnicy, nauczyciele, rodzice z dziećmi, członkowie Orkiestry OSP w Lubartowie, a także instruktorzy z wychowankami Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury. Podczas kwesty można było zakupić piękne żonkile malowane na szkle przez wychowanków oraz instruktorów Pracowni Plastycznej ART-CHATA. Ponadto w trakcie kwesty wystąpili wychowankowie Społecznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Lubartowie pod kierunkiem Pani dyrektor Marty Migal, którzy grając na skrzypcach lub na gitarze wspierali muzyką klasyczną hospicyjnych Podopiecznych.

Ogólnopolska akcja organizowana jest co roku przez placówki hospicyjne, a jej celem jest pozyskanie środków finansowych na ich prowadzenie. Hospicja pomimo, iż wspomagane są przez NFZ, to nie są w stanie utrzymać się samodzielnie bez pomocy darczyńców. Pieniądze z niedzielnej zbiórki przekazane zostaną na zakup m. in. sprzętu rehabilitacyjnego, który ciągle ulega zużyciu, odżywek, środków opatrunkowych i pielęgnacyjnych.

Podczas kwesty w dniu 22 kwietnia zebrano kwotę – 25 420,90 zł., która już dzisiaj przewyższyła fundusze zebrane w latach poprzednich Nie jest to jednak ostateczna suma ponieważ w ramach akcji wciąż dokonywane są wpłaty indywidualne na rachunek bankowy Hospicjum, ponadto jeszcze organizowane są kwesty prywatne. Szczegóły dotyczące ostatecznej sumy pozyskanych środków podczas Pól Nadziei 2012 podane zostaną w najbliższych dniach.

Już dzisiaj wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom z różnych grup wiekowych, od przedszkolaka po emeryta – serdecznie dziękujemy za wsparcie, życzliwość i okazane serce. Po raz kolejny potwierdziło się stwierdzenie, że w Lubartowie „nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, dzięki którym udało się zakupić żonkilowe kwiaty oraz słodycze:
– Panu Robertowi Markiewiczowi
– Pani Ewie Kostrzewa „Kwiaciarnia EWA”
– Państwu Agnieszce i Marcinowi Jabłońskim „Kwiaciarnia OAZA”
– Państwu Teresie i Markowi Siwickim

Zapraszamy do galerii Pola Nadziei 2012