Koncert Solistów Orkiestry Sinfonia Varsovia z okazji Światowego Dnia Wolontariusza

dodane przez dnia gru.08, 2010, w kategorii AKTUALNOŚCI

W niedzielę 5 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Centrum Wolontariatu działające przy Hospicjum św. Anny zorganizowało koncert muzyki poważnej w Bazylice św. Anny. Na specjalne zaproszenie wystąpili Soliści Orkiestry Sinfonia Varsovia czyli Classic Fun Quintet. Zespół CLASSIC FUN QUINTET – jest jednym z najlepszych kwintetów dętych w Polsce. Członkowie zespołu, tj. Hanna Turonek – flet, Bolesław Słowik – obój, Aleksander Romański – klarnet, Wiesław Wołoszynek – fagot, Paweł Szczepański – waltornia, są laureatami wielu nagród i wyróżnień na konkursach muzyki solowej i kameralnej, zarówno w kraju jak i za granicą. Muzycy koncertują na całym świecie z towarzyszeniem wiodących polskich orkiestr, pod batutą tak znakomitych dyrygentów, jak m.in. Lord Yehudi Menuhi, Krzysztof Penderecki, Jan Krenz, Jerzy Semkow, Jacek Kaspszyk, Jerzy Maksymiuk… W programie koncertu znalazły się utwory, m.in. J. F. Haendel – Hornpipe z Suity „Muzyka na wodzie”, W. A. Mozart – uwertura do opery „Czarodziejski flet”, A. Dvorak – Humoreska, W.A. Mozart – Eine Kleine Nacht Musik – I cz. Allegro, Kolęda – „Gdy się Chrystus rodzi” – aranżacja Aleksander Romański.

Koncert był podziękowaniem dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wspierają lubartowskie dzieło hospicyjne.

Dziękujemy sponsorom, dzięki którym udało się zorganizować ten muzyczny wieczór.

Pamiętając o grudniowym święcie, chyba każdego z nas pragniemy życzyć wszystkim Hospicyjnym Społecznikom, spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów, błogosławieństwa – św. Anny na wszystkich ścieżkach życia oraz nieustającej siły w dalszym działaniu dla dobra drugiego człowieka.

Michał Filipowicz

Zapraszamy do galerii oraz na relację z koncertu Telewizja Lubartów.