5 lat Społecznego Zakładu Opieki Hospicyjnej
im. Ks. Prałata Andrzeja Tokarzewskiego w Lubartowie
W dniu 5 listopada 2012 roku upłynie 5 lat powołania przez Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny – Społecznego Zakładu Opieki Hospicyjnej im. Ks. Prałata Andrzeja Tokarzewskiego. Z tej okazji oraz Święta Służby Zdrowia – Parafia pw. św. Anny, Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny oraz Wolontariat Hospicyjny serdecznie zapraszają na koncert pt. „Musica Italiana Sacra e Profana”, który odbędzie się w dniu 21 października 2012 roku o godz. 16ºº w Bazylice św. Anny. Koncert, podczas którego wystąpią m. in. najlepsi warszawscy soliści i kameraliści – zespół The New Art Ensemble – poprzedzi Msza Święta o godz. 15ºº z okazji III Pielgrzymki Służby Zdrowia. Podczas hospicyjnego wieczoru muzycznego wystąpią:
Goście specjalni:
JUSTYNA RECZENIEDI – sopran
KRYSTYNA TKACZ – recytacje
oraz
Najlepsi Warszawscy Soliści i Kameraliści
The New Art Ensemble
Soliści:
Anna Wandtke-Wypych – skrzypce
Sebastian Wypych – kontrabas
Zespół:
Grzegorz Lalek – skrzypce
Stanisław Dziąg – skrzypce
Igor Kabalewski – altówka
Tomasz Błaszczak – wiolonczela
Radosław Nur – kontrabas.
Podczas koncertu usłyszmy muzykę włoskich kompozytorów, tj.
LUIGI BOCCHERINI (1743-1805) – Stabat Mater (Prima versione, 1781) na sopran, kwartet smyczkowy i kontrabas G.532
GIOVANNI BOTTESINI (1821-1889) – Grand Duo Concertante na skrzypce, kontrabas i kwintet smyczkowy.
Krystyna Tkacz – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, znana przede wszystkim z barwnych epizodów i występów komediowych. Zadebiutowała w roli Klary w „Zemście” Aleksandra Fredry, na scenie Teatru Polskiego w Poznaniu. Widzowie do dziś kojarzą ją z roli pielęgniarki w „Ucieczce z kina Wolność” Wojciecha Marczewskiego, królowej w baśni „Pierścień i róża”, czy z udziału w serialach „Alternatywy 4” i „Zmiennicy” Stanisława Barei. Zanim związała się na stałe z Teatrem Ateneum w Warszawie (od 1988 roku), grała w warszawskich teatrach: Rozmaitości (1974-49), Komedia (1979-82) i Współczesnym (1982-88). Krystyna Tkacz ceniona i znana jest również jako śpiewająca aktorka. Niejeden raz prezentowała swoje umiejętności w tej dziedzinie podczas Przeglądów Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jedna z solistek „Mszy Polskiej” H. F. Tabęckiego do słów ks. Twardowskiego. Jest bohaterką książki Odnaleźć dobro, której autorem jest Marzanna Graff-Oszczepalińska.
Justyna Reczeniedi – sopran, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, polonistka, skrzypaczka i producent. Uczennica Bogny Sokorskiej „Słowika Warszawy” i jej córki Jagny Sokorskiej – Kwika, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina (śpiew solowy) i Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale polonistyki. Laureatka wielu konkursów wokalnych w kraju i za granicą. W swoim dorobku artystycznym posiada kilka albumów muzycznych, teledysków. Autorka m. in. książki „Bogna Sokorska – życie Słowika”.
Sebastian Wypych – kontrabasista, jako muzyk solista i kameralista współpracuje z wieloma zespołami oraz orkiestrami w kraju i za granicą – m. in. z Orkiestrą Kameralną „Wratislavia” Jana Staniendy, „Concerto Avenna” Andrzeja Mysińskiego, „Sinfonia Varsovia”, czy Sinfonietta Cracovia. Współpracuje również z czołowymi zespołami interpretującymi muzykę dawną, a w tym Il Tempo Agaty Sapiechy, czy Narol Baroque Władysława Kłosiewicza. Dokonał licznych nagrań dla wytwórni: Polskie Nagrania, DUX, Art Zone, Swiss Romande, Pomaton, RMF Classic, Alchemik, Polskie Radio oraz Telewizja Polska.
Anna Wandtke – Wypych – skrzypaczka, laureatka licznych konkursów skrzypcowych oraz kameralnych w kraju i za granicą. Występowała z wieloma orkiestrami (Filharmonia Bałtycka, Kameralna Orkiestra Wojciecha Rajskiego, Niekonwencjonalna Orkiestra Kameralna, Akademicka Orkiestra Symfoniczna). Grała recitale w wielu miastach Polski (Poznań, Katowice, Łódź, Słupsk, Koszalin, Wrocław, Gdańsk) oraz za granicą (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Belgia). Jako muzyk-kameralista, współpracuje z SWR Rundfunkorchester Kaiserslautern. Do współpracy zapraszana jest również przez orkiestrę Sinfonia Varsovia.
Po koncercie będzie możliwość wsparcia Funduszu Dzieci Osieroconych – czyli dzieci, których jeden z rodziców był Pacjentem naszego Hospicjum – zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup paczek świątecznych.