WSPARCIE PACJENTA PRZEZ RODZINĘ

dodane przez dnia cze.23, 2021, w kategorii AKTUALNOŚCI

WSPARCIE PACJENTA PRZEZ RODZINĘ/OPIEKUNA PRAWNEGO:

• Odwiedziny w Hospicjum Stacjonarnym,
  • 1 osoba 1 raz w jednym dniu (w sali chorych może przebywać jednocześnie TYLKO jedna osoba odwiedzająca chorego),
  • ustalenie daty i godziny,
  • czas odwiedzin do 15 minut,
  • w godzinach popołudniowych,

( Kontakt telefoniczny, umożliwienie kontaktu przez okno, (przy otwartym oknie stosowanie zasad sanitarno-epidemiologicznych, maski ochronnej, odpowiedniej odległości ).

Wsparcie pacjenta w hospicjum może odbywać się za :

1. Zgodą Lekarza,  Kierownika. W wyjątkowych sytuacjach (pogorszenie stanu zdrowia ), zgodę na odwiedziny może wyrazić pielęgniarka pełniąca dyżur w oddziale.
    1. Uzupełnienie karty wstępnej kwalifikacji przez osobę wspierającą/bliską. Wypełnianie karty odbywa się w wyznaczonym miejscu- śluza przy głównym wejściu, przy zamkniętych drzwiach, jedna osoba z personelu, z zachowaniem zasad sanitarno- epidemiologicznych.
    2. Odnotowanie w teczce wsparcia daty i godziny,  imię i nazwisko pacjenta oraz imię i nazwisko osoby wspierającej, dołączenie uzupełnionej karty kwalifikacji, podpis pracownika hospicjum nadzorującego wsparcie.
    3. Odpowiednie przygotowanie osoby wspierającej:
      1. dezynfekcja rąk,
      2. maska,
      3. fartuch ochronny,  – rękawice.

Osoba nadzorująca – pielęgniarka dyżurna.

(-) Jerzy Zbiciak

Kierownik Hospicjum Św. Anny