Największe pokłady dobra

dodane przez dnia Mar.11, 2016, w kategorii AKTUALNOŚCI

Koncert6Są czasem takie sytuacje, które poruszają nas do głębi. Dzięki nim zatrzymujemy się na chwilę i naprawdę dotykamy życia. Tak było 6 marca podczas koncertu „Golgota Jasnogórska” w Bazylice św. Anny.

Golgota, czyli Męka Pańska, zwykle kojarzy się z czternastoma stacjami Drogi Krzyżowej. Tym razem jednak było inaczej. Mieliśmy okazję wspólnie przeżywać osiemnaście stacji, na które złożyły się obrazy Jerzego Dudy – Gracza i wiersze Ernesta Brylla. Całości, w sposób ujmujący i niepowtarzalny, dopełniły muzyka i śpiew w wykonaniu Joanny Lewandowskiej i Marcina Stycznia. Prawdziwa uczta dla ducha.

Każdy, kto choć raz zetknął się z poezją Ernesta Brylla, wie, że nie jest to twórczość z gatunku łatwych. Zmusza do myślenia, stawia trudne pytania i zawsze po mistrzowsku trafia w sedno. Przy poezji tak wysokiego lotu, wykonanie aranżacji muzycznych stanowi nie lada wyzwanie. Zarówno Marcin Styczeń jak i Joanna Lewandowska po mistrzowsku sprostali temu zadaniu. Z poezji Brylla wydobyli całe piękno, otwierając przed słuchaczami świat własnej wrażliwości. To co jest prawdziwe, zawsze dotyka serca i budzi spontaniczne reakcje. Niekłamaną reakcją na ten koncert były owacje na stojąco dla artystów. W pełni prawdziwe i w pełni zasłużone.

Koncert1Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia artystycznego były trzy lubartowskie stowarzyszenia: Alwernia – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi” im. Jana Pawła II oraz Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny. Są to organizacje pożytku publicznego, które niejednokrotnie wspierają się w organizacji wielu inicjatyw społecznych. Koncert został zorganizowany przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Lubartów, za co serdecznie dziękujemy. Równie gorąco dziękujemy Księdzu Kanonikowi Andrzejowi Majchrzakowi, który z radością zaakceptował pomysł, by miejscem koncertu była Bazylika św. Anny.

Po koncercie była możliwość wsparcia działalności lubartowskiego Hospicjum św. Anny na rzecz osób terminalnie chorych oraz ich rodzin. Pozyskana kwota to 2046,96 zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Koncert5

Za nami koncert. Przed nami codzienność. Mamy nadzieję, że to nie ostatni kontakt z tak wyjątkowymi Artystami, którzy otwierają w ludziach najgłębsze pokłady dobra.

Zapraszamy do galerii Golgota Jasnogórska 06.03.2016

Justyna Wereszczyńska


Administruj