ZAPROSZENIE NA HOSPICYJNY KONCERT I V PIELGRZYMKĘ SŁUŻBY ZDROWIA

dodane przez dnia paź.14, 2014, w kategorii AKTUALNOŚCI

Plakat koncertu

Parafia pw. Św. Anny oraz Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny zapraszają wszystkich na koncert pt. „Świętemu Janowi Pawłowi II”, który odbędzie się w dniu 19 października 2014 r. o godz. 16ºº w Bazylice św. Anny. Koncert poprzedzi Msza Święta o godz. 15ºº z okazji V Pielgrzymki Służby Zdrowia.

Podczas cyklicznie organizowanego, hospicyjnego wydarzenia muzycznego wystąpią:

śpiew – Alicja Węgorzewska – mezzosopranistka, laureatka wielu nagród oraz uczestniczka międzynarodowych festiwali i gali operowych. Na co dzień występuje na scenach teatrów w Polsce i za granicą. Często gości w mediach. Wystąpiła w wielu programach telewizyjnych np.ž”Śpiewające fortepiany”, „Jaka to melodia”, ,Kocham Cię Polsko” – przeznaczając wygrane fundusze na cel charytatywny. Trzykrotnie wraz z widzami Polsatu o północy witała Nowy Rok w Krakowie i Warszawie. W 2009 r. zagrała w serialu telewizyjnym ”Dom nad rozlewiskiem” w roli śpiewaczki operowej, Joanny. Zdobyła ogromną popularność jako juror w programie „Bitwa na głosy”. Pisuje felietony o operze; założyła i prowadzi Fundację STARTSMART, która zajmuje się świadomą i szeroko pojętą edukacją dzieci oraz rozwijaniem ich potencjałów językowych i artystycznych. Często uczestniczy w wydarzeniach specjalnych, np. w telewizyjnym koncercie TVP2 „Gala wręczenia nagród Totus 2010” przez J. E. Kardynała Kazimierza Nycza. W 2013 r. pełniła funkcję Dyrektora Artystycznego 47 Festiwalu im . J. Kiepury w Krynicy-Zdrój.

recytacje wierszy Karola Wojtyły – ks. Leszek Surma – m. in. pracownik lubelskiego Oddziału TVP. Prowadzi autorski magazyn społeczno-religijny „Dziedzictwo” oraz realizuje cotygodniowe etiudy filmowe do treści niedzielnych ewangelii. Komentator wydarzeń religijnych i kulturalnych dla TVP.

muzyka – Robert Grudzień – artysta muzyk (organy, fortepian, klawesyn), kompozytor, dyrektor festiwali muzycznych, solista Filharmonii Lubelskiej. Jest laureatem wielu konkursów, koncertuje w kraju i poza granicami, na swoim koncie ma wiele nagrań płytowych, telewizyjnych i radiowych. Występuje m.in.: z Małgorzatą Walewską, Alicją Węgorzewską, Wiesławem Ochmanem, Konstantym Andrzejem Kulką, Krzysztofem Kolbergerem, Anną Seniuk, Zbigniewem Zamachowskim, Jerzym Zelnikiem, Krzysztofem Pendereckim. Inicjator i producent oficjalnego koncertu z okazji wizyty Benedykta XVI w Polsce – 29 maja 2006 r. Od 2007 r. członek Honorowego Komitetu Rozwoju Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli.